Transporttjeneste

Emirates tilbyr transporttjenester til utvalgte destinasjoner i De forente arabiske emirater, Japan, USA og Canada. Les mer om disse tjenestene.

Gå til avsnitt De forente arabiske emirater

Gå til avsnitt Japan

Gå til avsnitt USA og Canada

Gå til avsnitt Slovenia og Kroatia

De forente arabiske emirater

Emirates tilbyr transporttjenester for passasjerer på Economy Class som har flybillett og reiser til og fra Dubai og Abu Dhabi.

Fra Abu Dhabi til Dubai

Fra tilAvreiseAnkomst
Fra Abu Dhabi til Dubai03:0005:15
Fra Abu Dhabi til Dubai05.0007.15
Fra Abu Dhabi til Dubai09.4512.00
Fra Abu Dhabi til Dubai16.3019.00
Fra Abu Dhabi til Dubai22.0023.59

Fra Dubai til Abu Dhabi

Fra tilAvreiseAnkomst
Fra Dubai til Abu Dhabi23.0001.15
Fra Dubai til Abu Dhabi02.0004.15
Fra Dubai til Abu Dhabi07.1509.30
Fra Dubai til Abu Dhabi10.0012.10
Fra Dubai til Abu Dhabi15.0017.15

Hente- og leveringssteder

Dubai
Henting: Utenfor ankomstområdet i terminal 3.
Leveringssted: Avgangsområdet i terminal 3.
  
Abu Dhabi
Henting/levering: Foran Emirates sentrumskontor – Khalidiya – Corniche.

Mellom Al Ain og Dubai

Fra tilAvreiseAnkomst
Fra Dubai til Al Ain (forbindelse for Emirates-flygning EK7025)02.3004.15
Fra Al Ain til Dubai (forbindelse for Emirates-flygning EK7026)04.3006.15

Hente- og leveringssteder

Al Ain
Al Ain Mall, Orthman Bin Affan Street (inngangen ligger på baksiden av kjøpesenteret, ved siden av Shakespeare and Co)

Vilkår og betingelser

  • Busstjenesten driftes av en tredjeparts tjenesteleverandør som innehar hele ansvaret for bussreisen når det gjelder forsikring og ansvar.
  • Busstjenesten tilbys kun til passasjerer på økonomiklasse som har bestilt en Emirates-flygning til/fra Dubai, og ankommer eller har avreise fra denne Emirates-flygningen.
  • Passasjerer må ha en gyldig flybillett for å gå om bord i bussen.
  • Emirates kan ikke akseptere passasjerer som ikke har eb gyldig bestilling og/eller ikke har en relevant flybillett, grunnet begrenset kapasitet.
  • Busstjenesten må bestilles minst 48 timer på forhånd. Forespørsler som mottas etter dette er ikke garanterte.
  • Minimumstiden for reise for passasjerer som skal reise eller ankommer er 2 timer.
  • Normale Emirates-regler for bagasjekvote gjelder.
  • Passasjerer må ha en billett utstedt av Emirates med et billettnummer som starter med 176. Billetter utstedt av andre flyselskap er ikke godkjent.

Hvis du vil ha mer informasjon, kan du kontakte ditt lokale Emirates-kontor eller reiseagent.

Japan

Emirates tilbyr inkluderte transporttjenester for passasjerer som har flybillett og reiser til og fra Osaka og Nagoya – se ruteplanen nedenfor.

Fra Nagoya til Kansai flyplass (KIX)

Fra tilAvreiseAnkomst
Fra Nagoya til Kansai flyplass (KIX)15.3018.50

Fra Kansai flyplass (KIX) til Nagoya

Fra tilAvreiseAnkomst
Fra Kansai flyplass til Nagoya19.3022.50

Hente- og leveringssteder

Nagoya
Daglig henting/levering: JR Nagoya stasjon, foran fontenen på Taiko-Dori Guchi.

Kansai flyplass (KIX)
Daglig henting/levering: 1F ankomstlobby utenfor den sørlige utgangen etter toll.

Vilkår og betingelser

  • Den inkluderte busstjenesten driftes av en tredjeparts tjenesteleverandør som innehar hele ansvaret for bussreisen når det gjelder forsikring og ansvar. Dersom ruteplanen ikke følges grunnet trafikkorker eller andre forhold, som for eksempel været, vil leverandøren prøve å finne alternative ruter, men det kan hende at dette vil medføre sen ankomst eller kansellering av busstjenesten. Dette er ikke Emirates’ ansvar. Dersom det ovennevnte inntreffer, vil ikke Emirates tilby annen transport eller betaling av reiseutgifter.
  • Busstjenesten tilbys kun passasjerer med billett på en Emirates-flygning til/fra Kansai flyplass på samme dag.
  • Busstjenesten må bestilles minst 24 timer på forhånd. Passasjerer som ikke har bestilt busstransporten på forhånd aksepteres basert på antall ledige seter, så lenge de har en gyldig flybillett. 
  • For å velge busstjenesten mellom Kansai og Nagoya velger du «Nagoya» som startpunkt eller destinasjon når du bestiller flygningen din på emirates.com.
  • Hvis du allerede har kjøpt en billett uten å be om busstjenesten fra emirates.com eller Emirates-kontoret, tar du kontakt med ditt lokale Emirates-kontor.
  • Hvis du allerede har kjøpt en billett uten busstjenesten fra et reisebyrå, tar du kontakt med reisebyrået.
  • Minimumstiden for reise for passasjerer som skal reise eller ankommer er 1 time og 30 minutter.
  • Våre normale regler for bagasjekvote gjelder, og oppbevaringsplassen på bussen er begrenset. Har du med det for mange kolli eller har bagasje som er for stor, kan du bruke en leveringstjeneste som du selv må betale for.
  • Hvis du ikke rekker bussen vil ikke Emirates være ansvarlig for transportutgifter, siden dette er en inkludert tjeneste.
  • Passasjerer må gå om bord i bussen 10 minutter før avreisetidspunktet.
  • Bussen har ikke toalett, og stopper bare én gang i løpet av turen. Hvis du vil ha mer informasjon, kan du kontakte ditt lokale Emirates-kontor eller reisebyrå.

USA og Canada

Fra og med 19. april 2017 vil Emirates slå seg sammen med Quick Shuttle busstjeneste mellom Seattle og Vancouver for passasjerer som reiser på EK-flygninger til eller fra Seattle-Tacoma internasjonale flyplass med Vancouver BC i Canada som avgangssted eller endelig destinasjon.

For å bestille Quick Shuttle busstjeneste mellom Seattle og Vancouver, velger du bare «XEA» som startpunkt eller destinasjon når du bestiller din flygning på emirates.com. Kostnaden for bussbilletten er inkludert i totalprisen. Du må bestille minst 48 timer før du skal reise.

E-postadressen din vil deles med Quick Shuttle for at du skal kunne motta en billett for bussreisen når du har fullført bestillingen på emirates.com. Bussbilletten sendes til deg via post 7 dager før din planlagte avreise.

Du kan ikke endre eller kansellere reservasjoner for busstjenesten fra Quick Shuttles nettside. For å endre en eksisterende reservasjon for bussen må du ringe Quick Shuttles reservasjonsavdeling på 800 665 2122 (gratis) eller 604 940 4428 (Vancouver-området). Du finner ruteplanen på Quick Shuttles nettsted(Åpner en ekstern nettside i ny fane).

Vinterruteplan (fra 26. september 2016 til 5. mai 2017)
Fra tilAvreiseAnkomst
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver09.3014.05
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver13.0017.30
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver16.0021.00
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver19.0023.30
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass05.4511.00
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass08.4514.00
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass11.1517.00
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass16.1521.30
 
Sommerruteplan (fra 6. mai 2017 til 25. september 2017)
Fra tilAvreiseAnkomst
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver08.0012.35
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver10.0015.00
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver13.0017.30
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver15.0019.35
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver16.3021.35
SeaTac flyplass til hoteller i Vancouver18.3022.55
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass05.0009.15
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass06.1511.30
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass08.4514.10
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass08.4513.30
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass09.4515.15
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass10.3016.25
Hoteller i Vancouver til SeaTac flyplass14.3019.45

Hoteller i Vancouver som Quick Shuttle kjører til

Quick shuttle-stopper er på følgene tre steder for passasjerer som reiser fra Vancouver BC.

  • Vancouver-Holiday Inn On Howe
  • Richmond-River Rock Casino
  • Surrey Campbell River Store

For passasjerer som tar Quick Shuttle-bussen på SEATAC flyplass går bussen fra utenfor EK-bagasjebåndområdet til Seattle Tacoma flyplass.

Vilkår og betingelser

  • Busstjenesten driftes av en tredjepart, Quick Shuttle, som innehar hele ansvaret for bussreisen når det gjelder forsikring og ansvar. Dersom ruteplanen ikke følges grunnet trafikkorker eller andre forhold, som for eksempel været, vil Quick Shuttle prøve å finne alternative ruter, men det kan hende at dette vil medføre sen ankomst eller kansellering av busstjenesten. Emirates er fritatt for alt ansvar, og vil heller ikke tilby annen transport eller betale for reiseutgifter i slike situasjoner.
  • Busstjenesten tilbys kun til passasjerer med billett til en Emirates-flygning til/fra Seattle-Tacoma internasjonale flyplass som har Vancouver BC i Canada som sitt avreisested eller sin endelige destinasjon.
  • Busstjenesten må bestilles minst 48 timer på forhånd.
  • For å bestille busstjeneste mellom Seattle og Vancouver, velger du bare «XEA» som startpunkt eller destinasjon når du bestiller din flygning på emirates.com.
  • Dersom du kjøpte en EK-billett fra emirates.com ELLER Emirates-kontoret ELLER reisebyrået uten å be om busstjenesten, må du kjøpe en separat bussbillett for reisen din fra quick shuttles nettsted www.quickshuttle.com(Åpner en ekstern webside i ny fane) ved å betale den aktuelle bussprisen.
  • Minimumstiden for reise for passasjerer som skal reise eller ankommer er 1 time og 30 minutter.
  • Normale Emirates-regler for bagasjekvote gjelder.
  • Hvis du ikke rekker bussen vil ikke Emirates være ansvarlig for transportutgifter, siden dette er en tjeneste driftet av en tredjepart. Du vil imidlertid kanskje få plass på neste buss med Quick Shuttle, dersom det er ledige plasser.
  • Passasjerer må gå om bord i bussen 15 minutter før avreisetidspunktet.
  • Bussen har toalett og gratis Wi-Fi.
  • Du finner ruteplanen for busstjenesten på Quick Shuttles nettsted(Åpner en ekstern nettside i ny fane), og passasjerer er selv ansvarlige for å sjekke ruteplanen før de reiser.

Bestillingsvarsler

I. Transportkontrakter

Reisen din består av to atskilte reiser som styres av separate transportkontrakter. Disse atskilte reisene tilbys av to separate transportleverandører, og har forskjellige vilkår og betingelser.

II. Viktige merknader

I tillegg til Emirates generelle vilkår for transport (inkludert relaterte regler, forskrifter og retningslinjer og eventuelle tariffer), merk deg at:

  1. Forskjellige ansvarsregler kan gjelde for flygningen din (driftet av Emirates) og bussreisen din (driftet av Quick Coach Lines Limited).
  2. Emirates fraskriver seg alt ansvar overfor deg for bussreisen din. Eventuelle klager eller spørsmål relatert til bussreisen skal rettes til Quick Coach Lines Limited.
  3. Quick Shuttle fraskriver seg alt ansvar overfor deg for flyreisen din. Eventuelle klager eller spørsmål relatert til flyreisen skal rettes til Emirates.

Slovenia

Nå kan du enkelt reise mellom Ljubljana i Slovenia og Zagreb i Kroatia med GoOpti flyplasstransport.

Vi har inngått et partnerskap med transporttjenesten, slik at du kan kombinere din flygning til og fra Zagreb med en bussreise mellom flyplassene i Zagreb og Ljubljana.

Den nye transporttjenesten betyr at selv om du bor, jobber eller skal på ferie til Slovenia, kan du benytte deg av våre flygninger fra Zagreb til over 150 destinasjoner i hele verden.

Du kan velge mellom de to busstasjonene i Ljubljana:
  • Ljubljana flyplass terminalbygning
  • Ljubljana togstasjon – veikryssene Miklosiceva cesta og Trg Osvobodilne fronte (tvers overfor Triglav-bygningen)

Bestill busstransfer
Bestill flyvningen din online og velg Ljubljana flyplass (LJU) eller Ljubljana jernbanestasjon (LJR) som opprinnelsesdestinasjon. Når du har gjennomført bestillingen vil du få en Emirates-billett som vil inkludere både flygningen og bussreisen.

Hvis du bestiller gjennom et Emirates-kontor eller et reisebyrå, be dem om å legge til busstjenesten før de fullfører bestillingen.

Sommerruteplan (til 28. oktober 2017)
RuteTransportørFlynr.Avreise (lokal tid)Ankomst (lokal tid)
Ljubljana flyplass (LJU) – Zagreb flyplassGoOptiEK 703010.3013.00
Ljubljana togstasjon (LJR) – Zagreb flyplassGoOptiEK 703011.0013.00
Zagreb – DubaiEmiratesEK 13015.3523.05
Dubai – ZagrebEmiratesEK 12908.1512.20
Zagreb flyplass – Ljubljana togstasjon (LJR)GoOptiEK 702913.4515.45
Zagreb flyplass – Ljubljana flyplass (LJU)GoOptiEK 702913.4516.15


Vinterruteplan (29. oktober 2017 – 24. mars 2018)
RuteTransportørFlynr.Avreise (lokal tid)Ankomst (lokal tid)
Ljubljana flyplass (LJU) – Zagreb flyplassGoOptiEK 703010.0012.30
Ljubljana togstasjon (LJR) – Zagreb flyplassGoOptiEK 703010.3012.30
Zagreb – DubaiEmiratesEK 13014.4023.05
Dubai – ZagrebEmiratesEK 12908.5012.05
Zagreb flyplass – Ljubljana togstasjon (LJR)GoOptiEK 702913.1515.15
Zagreb flyplass – Ljubljana flyplass (LJU)GoOptiEK 702913.1515.45

Bussavgang fra Ljubljana
Når reisen starter på Ljubljana flyplass eller Ljubljana jernbanestasjon, går du til GoOpti-busstasjonen du bestilte fra og viser et gyldig pass. Verken forhåndsinnsjekking eller ombordstigningskort er nødvendig for bussreisen.

Av sikkerhetsårsaker vil du ikke kunne sjekke inn bagasjen på GoOpti-busstasjoner i Ljubljana for hele reisen – du kan sjekke inn bagasjen til din endelige destinasjon på Zagreb flyplass.

Bussavgang fra Zagreb flyplass
Når du ankommer Zagreb flyplass, må du gå gjennom toll og fremmedpoliti. Deretter henter du bagasjen din og går til henteområdet i første etasje, hvor GoOpti-bussen venter på deg. På bussen trenger du bare presentere et gyldig pass – Verken forhåndsinnsjekking eller ombordstigningskort er nødvendig for bussreisen.

Bekreftelse fra GoOpti
Du vil motta en e-post eller en SMS med dine endelige opplysninger én dag før den planlagte bussturen dersom telefonnummeret ditt eller e-postadressen din er oppgitt i bestillingen.

Vilkår og betingelser

  • Busstjenesten kan kun bestilles i forbindelse med en Emirates-flygning.
  • GoOpti overholder EKs regler for bagasjekvote på bussen – du trenger ingen innsjekking for bagasjen på bussegmentet.
  • Passasjerer må komme til busstasjonen minst 15 minutter før avgang.
  • Du er ikke mulig å bare reise fra Ljubljana flyplass (LJU) til Ljubljana togstasjon (LJR).