Oplysninger om tilgængelighedGå til hovedindholdet

Emirates og Canada

Emirates og Canadas historie begyndte den 29. oktober 2007 med lanceringen af tre ugentlige direkte fly fra Dubai til Toronto og omvendt. Det er det maksimale antal fly, vi kan operere under den nuværende luftfartsaftale mellem Canada og FAE. Hvert år opererer disse fly med næsten fuld kapacitet, med en konstant gennemsnitlig sædebelægning på over 90 %. Det tyder på, at der er en stor efterspørgsel, som ikke er mødt, og at en daglig afgang mellem Toronto og Dubai vil være en fordel for rejsende, virksomheder og turismen.

På længere sigt kunne vi også godt tænke os at udvide vores tjenester til flere canadiske byer såsom Calgary og Vancouver, ligesom vi er vokset på andre markeder som Australien, Tyskland, USA og Storbritannien.

Læs mere om Emirates' operationer i vores faktablad Emirates og Canada(åbner en PDF i en ny fane).

Baggrund for Canada og Dubai

Dubai – et stærkt og voksende eksportmarked

I 2017 var UAE Canadas største eksportmarked for handelsvarer i Mellemøsten og Nordafrika.

  • Canadisk eksport til UAE nåede 1,6 mia. CAD i 2017, en stigning på 41 % i forhold til 2007, og dets handelsoverskud på 1,4 mia. CAD med UAE var Canadas fjerdestørste på verdensplan.
  • I Dubai er der over 150 aktive canadiske virksomheder og 1.114 virksomheder registreret af canadiske statsborgere.
  • Passager- og fragttrafik mellem Canada og FAE - og navnlig Dubai - vokser hurtigt.
  • I 2009 underskrev Canada og FAE et aftalememorandum om handel og investeringer, anerkendelse af det store vækstpotentiale inden for handel mellem Canada og FAE. De to lande indgik for nylig en kernesamarbejdsaftale (NCA), der omfatter leverancer fra Canada af uran og teknologi til FAE.
  • Med henblik på at genoplive de erhvervsmæssige relationer og yderligere styrke handlen og det strategiske partnerskab mellem de to lande lancerede FAE og Canada et fælles erhvervsråd i Montreal, Canada, i oktober 2013.
  • Selv et Star Alliance-medlem som Air Canada har anerkendt, at Dubai-Canada-markedet er underbetjent, da de begyndte at tilbyde flyrejser fra Toronto til Dubai i november 2015.

Vi mener, at Emirates' øgede adgang til Canada vil have en positiv indvirkning på Canadas handelsforbindelser med FAE og gøre det nemmere at transportere varer og mennesker mellem de to lande. Den canadiske regering fremmer "open skies"-aftaler, men mange af disse aftaler er indgået med lande, hvor eksportmarkedet ikke er så stort for Canada.

I lande, som Canada har indgået "open skies"-aftaler med, har Canadas erhvervsrelationer været markant forskellige fra relationerne med FAE og Dubai:

LandCanadisk eksport i 2017 (mio. CAD)EksportplaceringSamlet handel i 2017 (mio. CAD)Samlet placering på handelsliste
Sydkorea5.203613.9077
Schweiz1.998156.39815
Brasilien1.711186.42314
De Forenede Arabiske Emirater1.603211.79237
Irland588392.90127
New Zealand494411.20249
Trinidad og Tobago3055348167
Den Dominikanske Republik166641.39144
Costa Rica1596567559
Jamaica1237329175
Island798217783
El Salvador599016590
Honduras4310242768
Nicaragua4110416889
Barbados3710750115
Guyana2911369058
Belize1613318149
Curaçao1513516152
Antigua og Barbuda1015310166
Saint Lucia91569167
Sint Maarten61646178

Kilde: Statistics Canada og det amerikanske Census Bureau

Som det fremgår af tabellen er UAE et betydeligt større eksportmarked for Canada end de fleste af de andre lande, der er opført på listen, og som har en "open skies"-aftale, med undtagelse af Sydkorea, Schweiz og Brasilien. Dette understreger yderligere potentialet for at styrke handlen, hvis Emirates' antal fly til Canada stiger.

Et nyt marked for turister til Canada

Canadas turistbranche har det hårdt med stærkt faldende trafik fra traditionelle markeder. Ifølge Destination Canada bød landet ca. 19,97 millioner internationale overnattende besøgende velkommen i 2016, stadig under rekorden på 20,06 millioner ankomster i 2002. Regionale regeringer og turoperatører søger desperat efter at åbne nye markeder, herunder FAE.

Turister fra FAE er nogle af de mest efterspurgte i verden, da de i gennemsnit bruger 10.000 CAD per person per uge, når de er på ferie. Det gennemsnitlige ferieophold for en statsborger fra FAE i USA er en måned, og mange er der i op til otte uger.

Canada har samme potentiale, og Emirates kan forbinde landet med disse turister. I øjeblikket går man dog glip af muligheden på grund af flybegrænsninger. Som det fremgår af tabellen herunder, har andre lande åbnet dørene for øgede Emirates-tjenester og de fordele, der følger for økonomi og turisme.

LandEmirates ugentlige flyafgange (sommer 2018)Flybegrænsninger*
Storbritannien126Ubegrænset
USA98Ubegrænset
Australien91105
Tyskland70Ubegrænset
Sydafrika5656
New Zealand14Ubegrænset
Canada33

*Maksimalt antal tilladte Emirates-flyvninger under den eksisterende serviceaftale mellem FAE og det pågældende land.

Canadas mulighed

De store fordele for erhverv, turisme og økonomi i Canada kan kun udnyttes ved at tillade flere flyafgange under den nuværende luftfartsaftale mellem Canada og FAE. Dubai er blevet en global økonomisk aktør, der åbner en række muligheder for canadisk erhvervsliv. En styrkelse af relationerne mellem Emirates og Canada med flere fly til og fra Dubai vil yderligere styrke handel, investeringer, turisme og beskæftigelse og give store økonomiske og sociale fordele til Canada og dets borgere.

Bliver Air Canada påvirket?

Der er nogle betænkeligheder om den øgede konkurrence med Air Canada, hvis der indføres en daglig flyafgang mellem Dubai og Toronto, betænkeligheder der fra vores synspunkt er stærkt overdrevne. I Toronto Pearson Lufthavn er vores andel af ugentlige internationale afgange på nuværende tidspunkt 0,1 %, hvorimod vores andel af internationale sæder er 0,4 % i modsætning til Air Canada, der har en andel på 54 % af de ugentlige internationale afgange og en andel på 51 % af de internationale sæder. Med en daglig afgang vil Emirates øge sin andel marginalt til henholdsvis bare 0,3 % og 1 %. Disse små stigninger er ikke på et niveau, hvor Emirates afgange vil være en trussel for Air Canada.

  • I november 2015 begyndte Air Canada med en direkte flyafgang fra Toronto til Dubai tre gange om ugen samt fire direkte ugentlige afgange fra Toronto til Delhi (dagligt fra den 30. oktober 2016). Der er ikke nogen direkte konkurrencemæssig overlapning mellem Emirates og Air Canada i Mellemøsten, Afrika og det sydlige asiatiske subkontinent, da Air Canada ikke har afgange til nogen destinationer i disse regioner bortset fra Dubai, Delhi og Mumbai.
  • Hvad angår påstande om, at vi er afhængige af trafik fra tredjelande, supplerer vores forbindende trafik den vigtige og hurtigt voksende Canada-FAE-forbindelse og destinationstrafik på vores Dubai-Toronto-fly. Med denne forbindende trafik tilbyder vi også styrket adgang mellem Canada til forskellige regioner i verden, hvor der var utilstrækkelige eller slet ingen forbindelser til før fra Canada. Forbindende passagerer udgør i dag hovedparten af det overordnede trafikblanding for alle netværksselskaber - herunder Air Canada og selskabets Star Allicance-partnere.
  • Påstanden om, at de kommercielle interesser hos Air Canadas partnere i Star Alliance (med sine 28 flyselskaber, årlige passagerer på over 725,51 millioner, en flåde på over 4.700 fly og en 62 % andel af ugentlige internationale afgange og 59 % andel af international sædekapacitet i Toronto Pearson Lufthavn) ville blive alvorligt påvirket af en daglig Emirates-afgang mellem Dubai og Toronto, er ikke troværdig.
  • I 2017 blev Air Canadas overskud mere end fordoblet til 2,04 mia. CAD sammenlignet med 876 mio. CAD i 2016. Virksomheden tilføjede 30 ruter globalt i 2017 og transporterede hele 48 millioner passagerer.
  • Vi forsøger altid at stræbe efter at skabe ny efterspørgsel i stedet for at omdirigere eksisterende trafik. Det er ikke vores politik at deltage i "kapacitetsdumping" eller "rovdyrsprisfastsættelse" - vi sætter priserne på vores produkter i henhold til konkurrencen på alle markeder.